search
REKLAMA
Informacja

Gajos i Gierszał w nowym filmie twórcy Bogów

Roman Sowa

28 października 2016

REKLAMA

W sieci pojawiły pierwsze zdjęcia z planu Podwójnego Ironmana, nowego filmu Łukasza Palkowskiego. Na jednym z nich – Janusz Gajos ucharakteryzowany na Marka Kotańskiego. Wymowny fotos i cała masa komentarzy w stylu: „Super!”, „Mistrz!”, „Już nie mogę się doczekać”. Część fanów natychmiast uznała – ależ ten Gajos jest sugestywny – że kolejny obraz reżysera Bogów będzie biografią twórcy Monaru. Niezupełnie.

Podwójny Ironman owszem, będzie filmem biograficznym, ale inspirowanym historią Jerzego Górskiego. Sportowca, który w 1990 roku ukończył tzw. „Bieg śmierci” (161 km biegu jednego dnia) oraz został mistrzem świata w podwójnym triathlonie (7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem, 84 km biegu), ustanawiając jednocześnie rekord świata w tej dyscyplinie. W roli Górskiego zobaczymy Jakuba Gierszała, utalentowanego i cenionego aktora młodego pokolenia.

image
Kadr z filmu

Ekstremalne wyczyny Górskiego budzą podziw i uznanie, ponieważ ich podłożem była heroiczna walka z narkotykowym nałogiem. W 1983 Górski roku trafił do wrocławskiego Monaru, gdzie poznał Kotańskiego. W ramach terapii odwykowej miał biegać każdego dnia po 1800 metrów. Poskutkowało. Poczuł endorfiny. Uzależnił się od biegania. Pokonał długą, morderczą drogę. Stanął na szczycie. Dziś sportowiec inspiruje innych. Organizuje maratony i zawody triathlonowe, pomaga uzależnionym, więźniom, zbiera żywność dla ubogich. Co tu dużo mówić, historia życia jak z filmu, który właśnie jest realizowany, m.in. we Wrocławiu i Legnicy, rodzinnym mieście triathlonisty.

Jerzy Górski
Jerzy Górski

Obok Gierszała i Gajosa w filmie wystąpią Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński junior. Premierę filmu zaplanowano na jesień 2017 roku.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA