search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Zobaczcie, jak krok po kroku przebiegały pasjonujące partie szachowe z GAMBITU KRÓLOWEJ

Łukasz Budnik

14 listopada 2020

REKLAMA

Gambit królowej, serialowa adaptacja powieści Waltera Tevisa z 1983 roku, jest dziś jedną z najchętniej oglądanych  i najlepiej ocenianych produkcji na Netfliksie. Anya Taylor-Joy wciela się w Beth Harmon, genialną szachistkę, która pnie się na szczyt, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem. Rolę jej największego przeciwnika, Rosjanina Borgova, gra nasz rodak – Marcin Dorociński. 

Stworzona przez Scotta Franka produkcja wciąż utrzymuje się na szczycie najpopularniejszych produkcji amerykańskiej wersji Netflixa – jest numerem jeden także w Polsce, a z doskonałą oglądalnością idą w parze kapitalne oceny (100% pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes). Śledząc komentarze w sieci można przekonać się, że popularność serialu sprawiła też, że wielu widzów zainteresowało się rozgrywkami szachowymi. Dzięki miłośnikom tego sportu możemy dowiedzieć się, jak konkretnie, ruch po ruchu, przebiegały doskonale zrealizowane partie z serialu, oparte na prawdziwych pojedynkach. Poniżej trzy przykładu z YouTube’a:

O najlepszych partiach rozegranych przez Beth Harmon przeczytamy też na polskim portalu Infoszach – link znajdziecie TUTAJAutor artykułu wypisuje konkretne ruchy, a co więcej, rozgrywkę można “przeprowadzić” samemu, klikając na strzałkę i obserwując przebieg gry.

Czy pojedynki szachowe z Gambitu królowej trzymały was w napięciu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA