search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Wywiad z Romanem Polańskim

Jerzy Babarowski

7 czerwca 2013

REKLAMA

Słowem wstępu.

Tak się składa, że prawie wszyscy bardzo dużo czasu spędzamy w internecie. Truizm? Dla części z Was zagłębianie się w sieć to praca, dla innych sposób na nudę, a dla wszystkich to sposób pozyskiwania takiej czy innej wiedzy, czasem precyzyjnie, czasem po omacku. Skoro wchodzicie na stronę KMF to zapewne interesujecie się (hmmm… mało powiedziane) filmem. My też się nim interesujemy: oczywiście oglądamy, czytamy, przeglądamy, klikamy, gdzie popadnie, a jednym z największych skarbców filmowego bogactwa, do którego regularnie zaglądamy, jest YouTube.

Pomyśleliśmy więc, że to świetna okazja by coś Wam pokazać i ewentualnie powiększyć Waszą wiedzę o filmie. Poskutkowało to stworzeniem niniejszego działu – w zamiarze aktualizowanego dwa razy w tygodniu – w którym będziemy się mogli dzielić z Wami najciekawszymi perełkami kinowymi, wyłowionymi z internetu. Przeszukaliśmy miliardy materiałów – przeróżnych filmowych klipów, filmów, filmików, dokumentów,  dodatków, making-ofów, fanowskich zabaw i wszelkiego rodzaju innych materiałów audiowizualnych nawiązujących do kina. Wiele z nich to straszne nudy – ale wiele jest też bardzo ciekawych. I te właśnie chcemy wyławiać.

Niektóre będą dość oczywistymi materiałami o nieoczywistych filmach lub twórcach, a inne odwrotnie, ale zawsze będziemy mieć na uwadze, by były to ciekawe, intrygujące i w większości nieznane rzeczy. Gros z nich będzie materiałami audio/video, ale znajdzie się też zapewne parę artykułów. Pamiętajcie też, że prawie wszystko będzie po angielsku (na YT można jednak zawsze włączyć dla ułatwienia angielskie napisy).

No, tyle chyba wystarczy. Bez zbędnych dalszych wstępów – zapraszamy!

 *

Na początek atakujemy z grubej rury. Mamy dla Was prawie godzinny wywiad z Romanem Polańskim z 1985 roku, w którym polski reżyser zaskakująco szczerze opowiada o sobie, swoim dzieciństwie, karierze filmowej i planach na przyszłość. Oczywiście tego typu materiałów z nim mieliśmy już całą masę, ale ten jest ciekawy o tyle, że przedstawia Polańskiego z lat 80., stosunkowo niedługo po ucieczce ze Stanów Zjednoczonych.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_P1WZRtVqFs

Avatar

Jerzy Babarowski

REKLAMA