search
REKLAMA
Seriale TV

Pierwsza rocznica premiery serialu CZARNOBYL. Co WARTO przeczytać o hicie HBO

REDAKCJA

6 maja 2020

REKLAMA

Dokładnie rok temu stacja HBO wyemitowała pierwszy odcinek serialu Czarnobyl. Dzieło Craiga Mazina i Johana Rencka dość niespodziewanie stało się gigantycznym hitem. Zachwyceni byli widzowie i krytycy, serial błyskawicznie wskoczył do czołówki najlepiej ocenianych na portalu IMDb, a w sezonie nagród zdobył mnóstwo nominacji oraz nagród, w tym Złoty Glob i Emmy. 

W czasie emisji serialu publikowaliśmy na naszych łamach kilka tekstów, które dziś chcemy wam przypomnieć. Autorem wszystkich jest nasz redakcyjny ekspert w temacie, Przemysław Mudlaff. Oto, co warto przeczytać na temat hitu HBO. Klikając na tytuł danego tekstu, przeniesiecie się do artykułu.

CZARNOBYL. Człowieczeństwo skażone kłamstwem

Klasyczna recenzja połączona z refleksjami na temat serialu.


Czy CZARNOBYL jest zgodny z faktami? Co jeszcze czeka nas w serialu HBO?

Jeszcze w trakcie emisji serialu Przemysław Mudlaff zweryfikował, które kwestie przedstawione przez Mazina są zgodne z rzeczywistością i jakie temat jeszcze mogą pokazać nam twórcy.


Jak NAPRAWDĘ wyglądali bohaterowie CZARNOBYLA

Jak wyglądały osoby, które oglądaliśmy w serialu HBO? Sprawdzicie to w galerii, która porównuje wizerunki pierwowzorów i aktorów, którzy się w nie wcielali.


Co po CZARNOBYLU? Gotowe tematy na nowy serial

Jakie inne tematy i katastrofy mogą wziąć na warsztat twórcy Czarnobyla? Powyżej znajdziecie kilka propozycji.

Zapraszamy do lektury, a jeśli jeszcze nie sięgnęliście po ten serial, gorąco was do tego zachęcamy!

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA