search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Pewien szczegół z THE MANDALORIAN sugeruje, że Yoda z sagi STAR WARS był jednym z mistrzów Baby Yody

Łukasz Budnik

2 grudnia 2020

REKLAMA

Już pojutrze na platformie Disney+ zadebiutuje nowy odcinek The Mandalorian, jednak fani wciąż analizują poprzedni, w którym pojawiła się Ahsoka Tano i zdradziła kilka informacji na temat Baby Yody – włącznie z tym, że jego prawdziwe imię to Grogu.

Dzięki Ahsoce dowiadzieliśmy się też, że pierwsze lata życia Grogu spędził w świątyni Jedi na planecie Coruscant, znanej nam z trylogii prequeli (Mroczne Widmo, Atak klonów, Zemsta Sithów) oraz serialu animowanego Wojny klonów. Tam pobierał pierwsze nauki, później jednak – gdy Imperium urosło w siłę – został zabrany ze świątyni przez kogoś, kogo tożsamości jeszcze nie poznaliśmy. Nie wiemy też, kto dokładnie uczył Grogu, jednak jak zauważono na portalu Screen Rant, można założyć, że wśród mistrzów malca był Yoda – gdy Ahsoka wspomina słynnego Jedi jako przedstawiciela tej samej rasy, Grogu podnosi głowę i uśmiecha się, a potem pogrąża w myślach. Poniżej oznaczono stosowny fragment:

https://youtu.be/hV6ka4DVWu0?t=133

Z końcówki ostatniego odcinka wiemy, że Mandalorianin ma zabrać Grogu do dawnej świątyni Jedi – czy właśnie tam dowiemy się, kto uratował malca ze świątyni i poznamy kolejnych ocalałych przedstawicieli zakonu? Być może okaże się to jeszcze w tym sezonie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA