search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Obsada i twórcy GRY O TRON dzielą się ciekawostkami o KATASTROFALNYM, niewyemitowanym pilocie serialu

Łukasz Budnik

20 października 2020

REKLAMA

Na półki amerykańskich księgarni trafiła książka “Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series”, której autor – James Hibberd – opisuje proces powstawania Gry o tron, w tym niesławnego pilota, który nigdy nie został wyemitowany. 

Przy tej okazji do sieci trafiają anegdoty opowiadane przez twórców, którzy wspominają problemy realizacyjne i katastrofalny efekt końcowy odrzuconego odcinka, który ostatecznie nakręcono na nową za zgodą włodarzy HBO. Redaktorzy portalu “Entertainment Weekly” zebrali część tych historii. Oto, czego możemy się dowiedzieć.

  • W odrzuconym odcinku nikt nie uklęknął przed królem Robertem, gdy ten zawitał do Winterfell. Wcielający się w niego Mark Addy stwierdził, że trudno grać króla, gdy nie ma się poczucia że inni bohaterowie czują przed nim respekt. Podczas ponownego kręcenia odcinka mieszkańcy Winterfell uklękli i zrobiło to dużą różnicę.
  • Joffrey miał fryzurę “na grzyba”. Twórcy uznali, że łagodzi to jego wizerunek – ostateczne uczesanie podkreśla z kolei złośliwość tej postaci.
  • Cersei także miała inne uczesanie. Grająca ją Lena Headey przyrównała niewykorzystaną fryzurę do tej, którą nosiła niegdyś Dolly Parton.
  • Scena zbliżenia Khala Drogo i Daenerys została zrujnowana przez konia z erekcją, który zaplątał się w kadrze. Wówczas Khaleesi grana była jeszcze przez inną aktorkę – Tamzin Merchant. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.

  • Rickon Stark nie był obecny w scenariuszu. Twórcy serialu nie chcieli umieścić go w odcinku ze względu na to, że miał małą rolę w książce. George R.R. Martin stwierdził, że ma wobec niego istotne plany, więc go zatrzymali. Więcej TUTAJ.
  • George R.R. Martin statystował przy scenie ślubu Daenerys. Stwierdził, że wyglądał jak idiota, ale bawił się dobrze.
  • Odcinek wyglądał tanio i kameralnie. Wcielający się w Joraha Mormonta Iain Glen zastanawiał się, po co w ogóle musieli lecieć do Maroka – podobny efekt mogli osiągnąć kręcąc na parkingu.
  • Catelyn Stark grana była pierwotnie przez Jennifer Ehle. Aktorka nie chciała jednak przenosić się do Irlandii, by nakręcić sceny od nowa, dlatego rola ta została obsadzona na nowo.

Wcielający się w Viserysa Harry Lloyd stwierdził, że odrzucony pilot był jak próba generalna za 10 milionów dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA