search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Najlepsze (do tej pory) filmy, które kwalifikują się do walki o OSCARY 2021. Wybór portalu IndieWire

Łukasz Budnik

19 czerwca 2020

REKLAMA

Kilka tygodni temu Amerykańska Akademia Filmowa wprowadziła pewne zmiany w regulaminie. Dotychczas filmy które miały kandydować do otrzymania statuetki musiały być pokazywane w kinach co najmniej trzy razy dziennie przez tydzień. Obecnie niektóre produkcje trafiają bezpośrednio na VOD, zatem Akademia zmieniła ten przepis.

Teraz kandydować do Oscara mogą także filmy, które trafiły do serwisów streamingowych, pod warunkiem, że w ciągu 60 dni od premiery udostępnione zostaną również na zamkniętej platformie Academy Screening Room. Gdy wszystkie kina zostaną już otwarte, zasada wyświetlania filmu przez tydzień będzie obowiązywać też w innych miastach, niż tylko Los Angeles. Tymczasem portal IndieWire opublikował listę filmów, które prezentują najwyższy poziom wśród tych kwalifikujących się do walki o statuetki. Poniżej przedstawiamy listę, a TUTAJ znajdziecie pełen artykuł. Zaznaczamy, że nie wszystkie filmy miały polską premierę.

Przypomnijmy, że Oscary zostaną rozdane 25 kwietnia 2021 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA