search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Finał drugiego sezonu THE MANDALORIAN nawiązał do słynnej sceny z DARTHEM VADEREM

Łukasz Budnik

20 grudnia 2020

REKLAMA

Zakończył się drugi sezon serialu The Mandalorian. Finałowy odcinek wzbudził niemal wyłącznie zachwyt wśród fanów serialu i Gwiezdnych wojen, w dużej mierze dzięki gościnnemu pojawieniu się Luke’a Skywalkera, który w ostatniej chwili przybył na odsiecz bohaterom i pokonał cały zastęp Mrocznych Szturmowców, pokazując, w jak doskonały sposób włada mieczem świetlnym i używa Mocy.

Sieć zalały komentarze na temat tej sceny. Miłośnicy Star Wars stwierdzili, że właśnie takiego Luke’a chcą oglądać na ekranie (w przeciwieństwie do tego pokazanego w trylogii sequeli) i zauważyli, że sposób, w jaki Skywalker przebija się przez Mrocznych Szturmowców budzi skojarzenia z inną słynną sceną z tego świata. Chodzi o końcówkę Łotra 1, w której Darth Vader urządza rzeź żołnierzy Rebelii, także w ciasnym korytarzu i posługując się zarówno Mocą, jak i mieczem świetlnym. Zestawienie w formie filmu zobaczycie poniżej:

Skojarzenia z Łotrem 1 budzi także fragment, w którym Luke wyłania się z dymu dzierżąc w rękach miecz świetlny. “Jaki ojciec, taki syn”, stwierdzili fani Star Wars, ucieszeni, że wreszcie mogli zobaczyć Skywalkera w pełni sił i umiejętności.

Okaże się, czy Luke Skywalker pojawi się w innych zapowiedzianych serialach ze świata Gwiezdnych wojen

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA