search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Fani STAR WARS rozszyfrowali kod w zbroi BOBY FETTA z ostatniego odcinka THE MANDALORIAN

Łukasz Budnik

7 grudnia 2020

REKLAMA

Piątkowy odcinek The Mandalorian, wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza i zatytułowany The Tragedy, to wielki powrót Boby Fetta. Kultowy łowca nagród znany ze starej trylogii Star Wars znowu ubrał swoją zbroję i rozprawił się z oddziałem szturmowców. Obecność Boby sprawiła, że twórcy mieli okazję uzupełnić kilka informacji na temat jego ojca, Jango, tym samym modyfikując historię Fetta. 

Z nowego odcinka dowiadujemy się, że Jango był znajdą, która została wychowana jak rodowity Mandalorianin (wcześniej było sugerowane, że jest jedynie łowcą nagród w podobnej zbroi) – podobnie jak Din Djarin, główny bohater serialu. Co więcej, Fett walczył nawet w wojnie domowej na Mandalore. Gdy Din zauważa kod wbudowany w zbroję Boby, nie ma już wątpliwości, że łowca nagród jest godny jej noszenia. Co dokładnie odczytał Din z kodu?

Fani Star Wars wzięli na warsztat zapisy w języku Mando’a i odkryli, że z kodu Boby możemy rozszyfrować następujące słowa:

Znajda
Zabrany do…
Rok…
Concord Dawn,
Mentor Jaste…
Ojciec Fett
Boba
Fett

Concord Dawn to rodzinna planeta Jango, z kolei Mentor Jaste to zapewne  Jaster Meree, który w starym kanonie był przybranym ojcem Jango – to nie pierwszy element, który Jon Favreau i Dave Filoni przenoszą do nowego kanonu. W związku z tym, że Boba Fett stał się towarzyszem podróży Dina, być może dowiemy się jeszcze więcej o historii jego i Jango – według plotek, w przygotowaniu jest serial poświęcony samemu Bobie i opowiadający o jego perypetiach na planecie Tatooine.

Okaże się, czy twórcy The Mandalorian nawiążą do kolejnych postaci znanych z filmów z Sagi. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA