search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Fan serialu PRZYJACIELE dostrzegł znaczącą wpadkę w jednym z odcinków

Łukasz Budnik

12 lutego 2021

REKLAMA

Choć od zakończenia serialu Przyjaciele minie w tym roku 17 lat, popularność kultowego sitcomu nie maleje. Mnóstwo fanów z pewnością czeka na zapowiedziany na ten rok specjalny program, w którym spotka się cała szóstka aktorów odtwarzających role tytułowej grupy, aby powspominać czas spędzony na planie.

W czasie oczekiwania miłośnicy Przyjaciół urządzają sobie powtórki serialu. Jeden z fanów przy tej okazji dostrzegł niemałą wpadkę w jednym z odcinków. Błąd ma miejsce w osiemnastym odcinku ósmego sezonu, zatytułowanym The One in Massapequa. 35. rocznicę ślubu obchodzą tam rodzice Moniki i Rossa. W ojca rodzeństwa wcielał się Elliott Gould, jednak w pewnym momencie wyraźnie widać, że między ujęciami pojawia się inny aktor, który teoretycznie gra w tym momencie w pana Gellera.

Błąd ten można wytłumaczyć. Oryginalnie Przyjaciele byli emitowani w telewizji w formacie 4:3, co oznacza, że widzowie w ogóle nie mieli okazji dostrzec, do kogo zwraca się Ross – jego ojciec był poza kadrem. Dopiero gdy odcinki sitcomu zostały odświeżone i wyemitowane w wersji HD oraz panoramicznej, po bokach ekranu dało się zauważyć wcześniej niewidoczne elementy. Wobec tego błąd z ojcem Rossa nie jest jedynym tego typu. Zdarzało się tak także przy okazji scen z Rachel i Monicą, które nie były wówczas grane przez Jennifer Aniston oraz Courteney Cox.

Zauważyliście podobne wpadki w serialu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA