search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Fan rozszyfrował wiadomość Riddlera pokazaną w zwiastunie THE BATMAN

Łukasz Budnik

24 sierpnia 2020

REKLAMA

W nocy z soboty na niedzielę zadebiutował pierwszy trailer The Batman i wzbudził zachwyt większości widzów, którzy komplementowali posępny klimat, brutalność i atmosferę rodem z Siedem Davida Finchera. Wśród pokazanego materiału znalazło się też miejsce na kartkę z zagadką, jaką zostawił na miejscu zbrodni Riddler –  antagonista Batmana. Temat wziął na warsztat jeden z widzów, który pochwalił się na Twitterze, że rozwikłał kod Riddlera.

Na kartce pozostawionej przez antagonistę widnieje pytanie “What does a liar do when he’s dead?”, a więc “Co robi kłamca, kiedy jest martwy?”. Odpowiedź została zapisana w formie kodu, który rozszyfrował internauta.

Kod złamał Andrew Lane, który wyjaśnił swój tok myślenia: te same symbole w pierwszej linii podmienił na “E”, najczęściej używaną literę w języku angielskim, z kolei zbitkę symboli w drugim wierszu zamienił na podwójne “L”, ponieważ to właśnie ta litera najczęściej występuje w angielskim podwójnie. Resztę dopasował na podstawie pytania z lewej strony. Jak się okazuje, wiadomość zapisana w kodzie to “He lies still”, którą – jak zasugerował Lane – można odebrać dwuznacznie – albo jako “leży nieruchomo”, albo “wciąż kłamie”. Okaże się, jakie wnioski z tej wiadomości wyciągnie w filmie bohater Roberta Pattinsona.

Przypominamy, że premiera The Batman zaplanowana jest na październik przyszłego roku. W Riddlera wciela się Paul Dano. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA