search
REKLAMA
Znalezione w sieci

DOKTOR STRANGELOVE. Fascynujące zdjęcia ZZA KULIS filmu Stanleya Kubricka!

Łukasz Budnik

31 stycznia 2020

dr strangelove e1589063562506
REKLAMA

Arthur Felling, pseudonim Weegee, był amerykańskim fotografem i dziennikarzem, który dziś traktowany jest jako jeden z najbardziej znanych reportażystów XX wieku. W swojej karierze fotografował zdjęcia zbrodni i wypadków, aresztowania i pożary. Działał głównie w nocy, robiąc zdjęcia także mieszkańcom Nowego Jorku. W swojej karierze uwieczniał też kulisy realizacji filmów – wśród nich znalazł się Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę Stanleya Kubricka.

Wśród zdjęć można natrafić między innymi na zapisy realizacji sceny z walką na ciasta, która ostatecznie nie trafiła do filmu. Co ciekawe, sposób mówienia Petera Sellersa w filmie Kubricka został prawdopodobnie zainspirowany tym, w jaki sposób mówił Weegee, który urodził się na terenie austro-węgierskiej Galicji (obecnie Ukraina).

Poniżej zdjęcia:

Zdjęcia zostały znalezione na portalu “Dangerous Minds”.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA