search
REKLAMA
News

Czy w DAREDEVIL: BORN AGAIN Matt Murdock zmierzy się ze Spider-Manem? Nowa fanowska teoria

“Daredevil: Born Again” zadebiutuje w 2024 roku.

Łukasz Budnik

15 września 2022

REKLAMA

W 2024 roku na Disney+ zadebiutuje serial Daredevil: Born Again. Choć tytuł produkcji jest taki sam, jak słynnego komiksu z 1986 roku napisanego przez Franka Millera, w sieci pojawiła się teoria sugerująca, że serial będzie adaptacją innej historii.

Born Again Millera zostało już luźno zaadaptowane w trzecim sezonie serialu Netflixa. Wcielający się w Daredevila Charlie Cox zapowiedział ostatnio, że nadchodząca produkcja nie będzie klasyczną kontynuacją, ale swoistym nowym początkiem. Według teorii, “Born Again” z tytułu może mieć bardziej symboliczne znaczenie, a twórcy serialu zaadaptują serię Shadowland. W niej Daredevil zostaje opętany i staje się nowym liderem grupy The Hand (znanej już z serialu Netflixa), po czym walczy z kilkoma innymi bohaterami, w tym z Moon Knightem i Spider-Manem. Opisywana teoria głosi, że także w serialu Daredevil mógłby się zmierzyć ze Spider-Manem. Matt Murdock i Peter Parker spotkali się już w Spider-Manie: Bez drogi do domu, jednak na skutek zaklęcia Doktora Strange’a, Murdock by o tym nie pamiętał – sam Parker z kolei wiedziałby, że to on pomógł oczyścić go z zarzutów. Według teorii, tytuł “Born Again” (“Narodzony na nowo”) mógłby się odnosić zarówno do Daredevila, który musiałby walczyć z siłą, która go opętała, jak i do Spider-Mana/Parkera, który symbolicznie odradzałby się na nowo po skutkach zaklęcia Strange’a.

Twórcy teorii powołują się także na fakt, że jednym z głównych bohaterów Shadowland jest Kingpin, którego także zobaczymy w serialu – wcieli się w niego ponownie Vincent D’Onofrio.

Pełną teorię przeczytacie tutaj. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA