search
REKLAMA
News

CILLIAN MURPHY starał się o rolę Batmana w filmie Nolana. Zobaczcie nagranie z próbnych zdjęć

Cillian Murphy był jednym z aktorów walczących o rolę w filmie Batman – początek.

Łukasz Budnik

25 lipca 2023

REKLAMA

W sieci znaleźć można archiwalne nagrania z czasów, gdy Christopher Nolan realizował swoją trylogię o Batmanie. Widzimy na nich fragmenty z castingów do kilku ról, w tym oczywiście samego Batmana. 

O rolę Mrocznego Rycerza starał się – wyłączając Christiana Bale’a – między innymi Cillian Murphy, który ostatecznie wcielił się w antagonistę w pierwszej części serii, a swoją rolę Stracha na wróble powtórzył także w filmach Mroczny Rycerz oraz Mroczny Rycerz powstaje. Rozpoczęła się wówczas współpraca z Nolanem, która trwa do dziś – Murphy’go możecie oglądać na ekranach w tytułowej roli w Oppenheimerze. Oprócz Murphy’ego, o rolę walczyli Eion Bailey, Henry Cavill, Jake Gyllenhall, Billy Crudup, a nawet Heath Ledger, który później stworzył legendarną kreację Jokera. Bale’a, Murphy’ego i Baileya można obejrzeć na nagraniach. Co ciekawe, ich partnerką podczas castingów była Amy Adams, a kostium, który nosili, pochodził z Batmana Forever, gdzie nosił go Val Kilmer.

Pozostali aktorzy widoczni na nagraniach to między innymi Liam Neeson i Tom Hardy.

Segment z Murphym zaczyna się około 1:00.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA