search
REKLAMA
News

BEN STILLER nie przeprasza za “Jaja w tropikach”. Podkreśla, że jest dumny z filmu

“Jaja w tropikach” były hitem finansowym.

Łukasz Budnik

22 maja 2023

tropic thunder 2
REKLAMA

W 2008 roku na ekrany trafił film Jaja w tropikach w reżyserii Bena Stillera (i z jego udziałem). Fabuła opowiadała o grupie filmowców, która przypadkiem wplątała się w prawdziwe działania wojenne. Przy okazji dzieła Stillera nie brakuje kontrowersji, m.in. ze względu na fakt, że Robert Downey Jr. ma w nim tzw. blackface oraz prześmiewcze przedstawienie osób niepełnosprawnych.  

W tym roku jeden z fanów Stillera poprosił twórcę, aby przestał przepraszać za swój film, dodając, że to wciąż zabawna produkcja, a teraz nawet bardziej, ze względu na zjawisko cancel culture, i że powinno się pamiętać, że to tylko film. Stiller odparł na to:

Nie przepraszam za “Tropic Thunder”, nie wiem, kto ci to powiedział. Już w momencie premiery był to kontrowersyjny film. Jestem dumny z niego i z pracy, którą wszyscy włożyli.

Abstrahując od kontrowersji, Jaja w tropikach były sukcesem finansowym i cieszyły się powodzeniem wśród krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes mają notę 82%, a przy budżecie 92 mln dolarów film zarobił 195,7 mln. W filmie wystąpiła plejada gwiazd – oprócz Stillera i Downeya Juniora, jeszcze m.in.  Jack Black, Robert Downey Jr., Jay Baruchel, Brandon T. Jackson, Matthew McConaughey i Tom Cruise.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA