Pięćdziesiąt twarzy Greya – pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Pięćdziesiąt twarzy Greya – pierwszy zwiastun
Rafał Oświeciński
24.07.2014


Cóż za uczta jest szykowana na Walentynki 2015! Już nie komedia romantyczna, już nie delikatny horrorek, a rasowy erotyk z wątkiem sado-maso. Oczywiście nie do końca taki rasowy, bo to historyjka bardzo płytka, innowacyjności trudno się spodziewać; nie do końca aż taki erotyk sadomaso, bo trudno uwierzyć w nagłą bezpruderyjność kina popularnego. Ot dramacik z libido w roli głównej, który u Kuby Koisza wywołał kilka ziewów i refleksję o tragicznie napisanej bajeczce o wielokrotnych orgazmach.

Ale i tak – pomimo dochodzącej zewsząd szydery – wszyscy będziemy chcieli zobaczyć te orgazmy na własne oczy.

scr

121040

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Jakub Piwoński

  nie tknę tego…

 • Yogi

  PG-13

 • Andriej

  „Erotyk” doby bigoteryjnej pruderii i gównianego „romansu” spod znaku Stephanie Meyer…
  Wielkie dzięki, zostawmy to badziewie napalonym dewotkom

 • Piotr Kocięcki

  Wygląda jak Zmierzch ze scenami seksu

 • frost
 • bobzielarz

  Nie rozumiem fenomenu tej książki (czytałem pierwszą część i moi 60 letni sąsiedzi mają ciekawsze bzykanie), Justina Bimbera (włączam jak chce odstraszyć gołębie), Crocsów (schodzę w nich po węgiel do piwnicy, taki czarny piasek) i kebaba z mortadeli (truje nim szczury). Niech za kilka lat wstydzą się inni, chociaż co tam, pewnie nawet za 20 lat nie będą świadomi swojej głupoty.

 • zonk

  książke próbowałem czytać ale zrezygnowałem w połowie, bo zamiast pikantej powieści erotycznej z romansem w tle okazała się czytadłem na poziomie serii Harlekin. 50 twarzy Greya jest jak skarpetki ubrane do sandałów, niektórych szokują dla innych są modne, ale dla większości nijakie i bez gustu.

 • janko

  Wszyscy będziemy chcieli zobaczyć? Mów za siebie. Tak jak Zmierzchu nie oglądałem tak i to porno dla gospodyń domowych odpuszczę.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Plakat do MIASTA 44

Następny tekst

Noc oczyszczenia: AnarchiaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE