search
REKLAMA
News

“WYPIE*DALAĆ!” Ikoniczne BOHATERKI kina na plakatach wspierających STRAJK KOBIET

Weronika Lipińska

26 października 2020

wypierdalac sarah connor terminator
REKLAMA

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego orzekający, że prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją wywołał falę gwałtownych protestów w całej Polsce, a uczestnicy przestali przebierać w środkach. Pewien warszawski grafik postanowił wyrazić swoje wsparcie inspirując się m.in ikonicznymi bohaterkami kina.

Komunikację protestujących zdominowały dwa coraz bardziej zyskujące na popularności hasła: “je*ać PiS” i “wypie*dalać”. Te drugie znalazło się na plakatach stworzonych przez grafika z Warszawy, Jarka Kubickiego i przedstawiających najsilniejsze i najgroźniejsze z ikonicznych bohaterek kina na kanwie słynnego plakatu NZZ Solidarność z 1989 roku.

 

Artysta opublikował część grafik na swoim profilu na Facebooku w niedzielę. W poście wyraził poparcie dla protestów i udostępnił link do otwartego dysku na Dropboksie, na którym znajdują się wszystkie materiały, z których można dowolnie korzystać.  Są tam plakaty w formacie pdf gotowe do druku, grafiki do ustawienia jako zdjęcie w tle na Facebooku i format odpowiedni do udostępnienia na Instastories. Bohaterki, które znalazły się na pracach to Furiosa z Mad Maxa: Na drodze gniewu, Panna Młoda z serii Kill Bill, Lara Croft w wersji Angeliny Jolie, Ripley z serii Obcy i Sarah Connor – Terminator.

 

REKLAMA