search
REKLAMA
News

Wniosek prawników AMBER HEARD o unieważnienie wyroku procesu z Johnnym Deppem został odrzucony

Prawnicy Amber Heard twierdzili, że jeden z członków ławy przysięgłych nie powinien brać udziału w procesie.

Łukasz Budnik

14 lipca 2022

REKLAMA

Na początku czerwca zapadł wyrok w sprawie Amber Heard i Johnny’ego Deppa, który pozwał byłą żonę o zniesławienie. Zdecydowano, że będący przedmiotem sporu felieton z Washington Post zaszkodził karierze aktor i zasądzono, że Depp ma otrzymać 15 milionów dolarów. Z kolei Heard ma otrzymać 2 miliony dolarów odszkodowania, uznano bowiem, że jeden z punktów z jej kontrpozwu wobec Deppa jest zasadny.

Dwa tygodnie temu do sieci trafiła informacja, że prawnicy Heard wnieśli o unieważnienie wyroku. W złożonym 43-stronicowym dokumencie przedstawiciele aktorki sugerowali, że dowody Deppa były niewystarczające i zwracali uwagę na to, że jest z członków rady przysięgłych (numer 15) miał według oficjalnych danych urodzić się w 1945, wyglądał natomiast na młodszego, urodzonego około 1970 roku. Według autorów dokumentów, kwalifikowało się to do sprawdzenia, czy osoba ta została poprawnie zweryfikowana przez sąd, a nawet do powtórzenia procesu.

Deadline” poinformowało, że sędzina Penney Azcarate odrzuciła wniosek prawników Heard, informując, że nie ma dowodów na to, że doszło do oszustwa, a prawnicy obu stron otrzymali listę przysięgłych 5 dni przed procesem i wtedy mieli czas na to, aby zgłosić ewentualny sprzeciw. Azcarate dodała, że osoba z ławy przysięgłych będąca przedmiotem sporu uczestniczyła w całym procesie, wywiązała się z powierzonego jej zadania i spełniała polecenia sądu, co jest kluczowym aspektem.

Pomimo odrzucenia wniosku, to prawdopodobnie wciąż nie koniec sprawy. Już dzień po wyroku prawniczka Heard – Elaine Bredehoft – zapowiedziała, że jej klientka zamierza złożyć apelację i odwołać się od decyzji ławy przysięgłych. Według prawniczki, są do tego doskonałe podstawy.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA