search
REKLAMA
News

VIN DIESEL powodem rezygnacji reżysera Justina Lina z FAST X? Studio ma już na oku nowego twórcę

Justin Lin zrezygnował z reżyserowania “Fast X” kilka dni po rozpoczęciu zdjęć.

Łukasz Budnik

3 maja 2022

szybcy i wsciekli 9
REKLAMA

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Justin Lin – który wyreżyserował do tej pory pięć części serii Szybcy i wściekli – zrezygnował z realizacji dziesiątej odsłony (Fast X), nad którą prace niedawno się rozpoczęły. Poinformowano wówczas, że powodem były kreatywne różnice, a sam Lin w oświadczeniu wyraził wdzięczność dla obsady i studia za wieloletnie wsparcie. 

Wczoraj w serwisie NY Daily News pojawiły się doniesienia od anonimowego źródła (ponoć jest to producent filmowy, niezwiązany jednak z serią), że Lin zrezygnował przede wszystkim ze względu na “bardzo trudną” współpracę z główną gwiazdą serii, którą jest Vin Diesel. W rozmowie ze źródłem czytamy:

Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Lin rezygnuje z 10 albo 20 milionów dolarów. Diesel pojawia się na planie spóźniony. Nie zna swoich kwestii. Zjawia się bez formy.

Universal nie potwierdził tych doniesień. Zaledwie kilka dni przed rezygnacją Lina ze stanowiska reżysera, Diesel umieścił na Instagramie filmik z ich udziałem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Vin Diesel (@vindiesel)

Studio zdążyło już znaleźć zastępcę Lina –  to Louis Leterrier, który ma na koncie m.in. Incredible HulkaStarcie tytanów czy serial Ciemny kryształ: Czas buntu. “Deadline” podkreśla, że Leterrier jest pierwszym wyborem studia, ale kontrakt nie został jeszcze podpisany, ponieważ należy zgrać terminy.

Fast X zagrają Diesel Jordan Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Michelle Rodriguez oraz Sung Kang. Do obsady dołączają Daniela Melchior, Brie Larson i Jason Momoa. Film zobaczymy 19 maja 2023.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA