search
REKLAMA
News

Twórcy WEDNESDAY nie zdradzą, kto w serialu gra wujka Festera. Przekonamy się dopiero po premierze

“Wednesday” zadebiutuje 23 listopada.

Łukasz Budnik

3 października 2022

wednesday fester
REKLAMA

Zbliża się premiera serialu Wednesday Tima Burtona, osadzonego w świecie rodziny Addamsów. Wyznaczona jest na listopad. W Wednesday wciela się Jenna Ortega, a poza aktorką w serialu występują Luis Guzmán jako Gomez Addams, Catherine Zeta-Jones jako Morticia Addams i Issac Ordonez jako Pugsley Addams. W pozostałych rolach pojawiają się Gwendoline Christie, Victor Dorobantu i George Burcea, jak również Christina Ricci (w nieokreślonej roli), która grała Wednesday w latach 90.

Zagadką pozostaje, kto wcieli się w Festera Addamsa, brata Gomeza. Wiemy, że bohater ten pojawi się w serialu, jednak casting będzie tajemnicą aż do premiery produkcji. Wcześniej potwierdzał to Alfred Gough, jeden z twórców serialu, mówiąc, że brak Festera w materiałach promocyjnych jest celowy, a teraz kilka słów dorzucił sam Tim Burton. W rozmowie z “Empire” zapewnił on, że dla Festera znajdzie się miejsce w fabule i zachęcił, by samemu przekonać się, kto go zagrał.

Fester to piroman i masochista, a także częsty towarzysz zabaw Wednesday i Pugsleya. Na ekranie portretował go już m.in. Christopher Lloyd. W sieci nie brakuje teorii, że Festera w serialu potajemnie zagrał Johnny Depp (jeszcze przed jego procesem z Amber Heard), ale oparte są one głównie na tym, że on i Burton wielokrotnie współpracowali ze sobą w przeszłości.

W oficjalnej zapowiedzi serialu czytamy:

„Wednesday” to przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieśćdetektywistyczna osadzona w czasie, gdy Addamsówna pobiera nauki w Akademii Nevermore. Pstryk, pstryk.

Wszystkie osiem odcinków wyreżyserował Burton; showrunnerzy zapowiedzieli, że całość ma wyglądać jak ośmiogodzinny film reżysera. Serial zadebiutuje 23 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA