search
REKLAMA
News

Twórcy THE LAST OF US o fanowskiej teorii na temat początków pandemii: “W zasadzie to potwierdziliśmy”

“The Last of Us” cieszy się uznaniem widzów i krytyków.

Łukasz Budnik

24 stycznia 2023

clicker
REKLAMA

Po pierwszym odcinku The Last of Us w sieci pojawiła się teoria na temat tego, jak zaraza w postaci grzyba rozprzestrzeniła się po świecie. Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że Joel i jego córka Sarah w prologu serialu nie spożywają żadnych produktów, które zawierają mąkę, co skłoniło go do myślenia, że to właśnie ona była powodem zarażenia innych osób (szczególnie, że w radiu mówiono o Dżakarcie, gdzie znajduje się młyn zbożowy).

W prologu drugiego odcinka widzimy, jak początek zarazy wyglądał od kulis, gdy mykolog z Dżakarty pierwszy raz widzi osoby opanowane przez pasożyta. Przy okazji premiery tej odsłony serialu wywiadu “Variety” udzielili Craig Mazin i Neil Druckmann, którzy odnieśli się do teorii fanów:

Mazin: Teraz to dość wyraźne.

Druckmann: Tak, w zasadzie to potwierdziliśmy.

Mazin: Wszystko staje się jasne, gdy ona pyta, gdzie pracowali zarażeni i co się działo w tej fabryce. Podobał nam się ten pomysł i chcieliśmy się upewnić, że wszystko się ze sobą łączy. W Dżakarcie znajduje się największy młyn zbożowy,  więc to dobra teoria i widzowie powinni iść tym tropem.

ellie last of us

Kolejne odcinki The Last of Us pojawiają się w każdy poniedziałek. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA