search
REKLAMA
News

Twórcy gry GRY O TRON zekranizują PROBLEM TRZECH CIAŁ, kultową powieść SCIENCE FICTION

Filip Pęziński

2 września 2020

problem trzech cial netflix
REKLAMA

Netflix zapowiedział realizację projektu w ramach kontraktu, który platforma streamingowa podpisała z Davidem Benioffem i D.B. Weissem, twórcami Gry o Tron. Benioff i Weiss zekranizują słynną chińską powieść science fiction Problem trzech ciał. Książka wchodzi w skład cyklu Wspomnienie o przeszłości Ziemi autorstwa Liu Cixina. Serialową ekranizację pierwszego tomu wyprodukują Rian Johnson (reżyser Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi i Na noże) i Rosamund Pike (tytułowa Zaginiona dziewczyna).

O czym opowiada książka? Prezentujemy fragment opisu polskiego wydawcy:

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku – po serii samobójstw wybitnych fizyków, śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry “Trzy ciała”, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją…

Poza Johnsonem i Pike do projektu dołączyli również Ram Bergman oraz twórcy reprezentujący studio Plan B, którego właścicielem jest Brad Pitt. Autor cyklu powieści, Liu Cixin zajął pozycje konsultanta, podobnie jak Ken Liu, który odpowiedzialny jest za anglojęzyczne tłumaczenie Wspomnienia o przeszłości Ziemi.

Nie znamy jeszcze daty planowanej premiery serialu.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA