search
REKLAMA
News

MATTHEW PERRY wyznał, że w 2018 roku był bliski śmierci. “2% szans na przeżycie”

Matthew Perry otwarcie mówi o swoim uzależnieniu.

Łukasz Budnik

19 października 2022

perry 1
REKLAMA

W 2018 roku krążyły wieści, że Matthew Perry trafił do szpitala z powodu perforacji przewodu pokarmowego. Okazuje się, że stan aktora był wówczas bardzo poważny – z powodu przedawkowania opioidów doszło do pęknięcia okrężnicy, a Perry spędził dwa tygodnie w śpiączce i łącznie pięć miesięcy w szpitalu, zaś przez dziewięć miesięcy musiał korzystać z worka kolostomijnego. Miał wówczas 49 lat.

W rozmowie z People Perry wspomina, że według lekarzy miał 2% szans na przeżycie. Został przyłączony do maszyny, która oddychała za niego. Jak sam twierdzi, “nikt nie wychodzi z takiego stanu”.

W tej samej rozmowie Perry zwierza się z tego, że w pewnym momencie w czasie realizacji Przyjaciół brał 55 tabletek Vicodinu dziennie, a jego waga spadła do 58 kg.

Nie wiedziałem, jak przestać. Gdyby przyszła do mnie policja i powiedziała, że zamkną mnie w więzieniu, jeśli napiję się danego dnia, to zacząłbym się pakować. Uzależnienie staje się coraz gorsze wraz z wiekiem.

perry 2

Perry wyznał, że do tej pory miał 14 operacji żołądka z powodu uzależnienia od rozmaitych tabletek. W utrzymaniu trzeźwości pomógł mu też terapeuta, którzy uświadomił go, że konsekwencją brania kolejnych leków może być konieczność używania worka kolostomijnego do końca życia.

Wkrótce na półki trafi książka Perry’ego – Friends, Lovers and the Big Terrible Thing.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA