search
REKLAMA
News

Timothée Chalamet pokazał zdjęcie z planu DIUNY 2. Paul Atryda w pustynnym krajobrazie

Chalamet gra główną rolę Paula Atrydy.

Łukasz Budnik

1 grudnia 2022

timothee chalamet dune
REKLAMA

Trwa oczekiwanie na kontynuację Diuny, która trafi do kin 3 listopada 2023. Za kamerą widowiska opowiadającego o Paulu Atrydzie stanie po raz kolejny Denis Villeneuve. 

W drugiej części twórca pokaże nam nowe postaci, m.in. księżniczkę Irulanę, którą ma zagrać Florence Pugh oraz więcej przedstawicieli rodu Harkonnenów – wśród nich będzie Feyd-Rautha, siostrzeniec barona, w którego wcieli się w niego Austin Butler. Z kolei imperatora Shaddama IV Corrino zagra Christopher Walken. Zobaczymy także Léę Seydoux.

Zdjęcia do kontynuacji Diuny rozpoczęły się latem w Budapeszcie. W obsadzie powrócą między innymi Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson oraz Javier Bardem wcielający się w Stilgara. Chalamet pokazał na Instagramie nowe zdjęcie z planu filmu, na którym widzimy go (od tyłu) w roli Paula.

W zeszłym tygodniu zdjęcie z lokacji, gdzie kręcona jest Diuna 2, wstawiała także Zendaya – w przeciwieństwie do Chalameta, aktorka nie była na nim w kostiumie swojej postaci:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zendaya (@zendaya)

Pierwsza część Diuny zarobiła 400 milionów dolarów na świecie i była nominowana do 10 Oscarów, w tym za najlepszy film; ostatecznie zdobyła 6 statuetek. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA