search
REKLAMA
News

Szczecińskie kino PIONIER 1907, najstarsze na świecie, zawiesza działalność. Pomóżmy je ocalić!

Łukasz Budnik

23 września 2020

REKLAMA

Szczecińskie kino Pionier 1907 działa oficjalnie od 26 września 1909, choć dokumenty potwierdzają, że jego historia sięga 1907 roku. To najstarsze kino na świecie, co potwierdza certyfikat wydany przez Guinness World Records. Niestety, przedwczoraj placówka zawiesiła działalność ze względu na niską frekwencję w związku z panującymi obostrzeniami.

Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel kina, w rozmowie z portalem wszczecinie.pl powiedział:

Aktualnie przychodzi do nas jedynie kilkanaście osób dziennie, a żeby generować zysk potrzebny na działalność, potrzebujemy ponad setki widzów na dobę. Może jest to spowodowane także letnią, ładną pogodą, ale też na pewno obawami ludzi dotyczącymi wciąż trwającej epidemii. Postanowiliśmy zatem zawiesić działalność do odwołania i poczekać na zakończenie epidemii lub zniesienie obostrzeń.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3706919462666028&id=339619786062696

Pionier ma szansę na ratunek – na portalu wspieram.to pojawiła się zbiórka funduszy na utrzymanie kina. Miesięcznie potrzeba 20.000 zł i właśnie ta kwota jest pierwszym celem.

Wszystkich, którzy chcą wspomóc Kino Pionier, zapraszamy tutaj – KLIK

Cytując słowa kierowane do nas przez właścicieli kina:  nie pozwólmy, aby ekran najstarszego kina na świecie zgasł!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA