search
REKLAMA
News

SAMUEL L. JACKSON komentuje wypowiedź Martina Scorsesego o Marvelu

Łukasz Budnik

7 października 2019

REKLAMA

Po tym, jak Martin Scorsese chłodno wypowiedział się o filmach Marvela, nazywając je nie kinem, lecz parkiem rozrywki, w sieci zawrzało. Słowa reżysera skomentował między innymi reżyser Strażników galaktyki – James Gunn, który wyraził rozczarowanie opinią Scorsesego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Ostatnie kuszenie Chrystusa też swego czasu było ganione przez osoby które nawet go nie widziały. 

Teraz swoją opinię dorzucił jeszcze Samuel L. Jackson, który w rozmowie z magazynem “Variety” stwierdził:

To jak powiedzenie, że królik Bugs nie jest zabawny. Filmy to filmy. Wiecie, nie wszyscy lubią też jego dokonania. To znaczy, my tak, ale są tacy, którym się nie podobają. Dużo Amerykanów pochodzenia włoskiego myśli, że nie powinien w taki sposób przedstawiać ich w swoich produkcjach. Każdy ma prawo do własnej opinii, więc w porządku – nie powstrzyma ona nikogo od robienia filmów.

samuel-l-jackson-1

Przypomnijmy jeszcze, jak brzmiała oryginalna wypowiedź Scorsesego:

Nie mogę się do nich przekonać, choć próbowałem. To nie jest kino. Szczerze mówiąc, jakkolwiek dobrze są zrealizowane, a aktorzy dają z siebie wszystko na tyle, na ile pozwalają im okoliczności, najbliższe, z czym mi się kojarzą, to park rozrywki. Nie jest to kino z udziałem ludzi próbujących przekazać emocjonalne i psychologiczne doświadczenia innym ludziom.

Najnowszy film reżysera, zbierającego znakomite recenzje Irlandczyka, polscy widzowie obejrzą na Netfliksie w listopadzie. Będzie to najdłuższe dzieło Scorsesego, trwające aż 209 minut.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA