search
REKLAMA
News

Ruszyły zdjęcia do nowego filmu WOJCIECHA SMARZOWSKIEGO. Pierwsze fotki z planu

Łukasz Budnik

24 lipca 2020

REKLAMA

11 lipca ruszyły zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Kolejne pełnometrażowe dzieło reżysera (pierwsze od czasu Kleru) roboczo zatytułowane jest Wesele 2 (studio określa jako W2). 

Ekipa filmowa będzie pracować jeszcze przez kilka miesięcy na terenie Polski i Łotwy – zdjęcia mają planowo zakończyć się w okolicach października i listopada. Budżet produkcji oszacowany został na 25 milionów złotych.

Wiemy, że akcja produkcji ma rozgrywać się równolegle w ciągu jednej nocy, na terenie rzeźni oraz domu weselnego – poza tym Smarzowski pokaże sceny retrospekcji z czasów drugiej wojny światowej i być może odniesie się do pogromu ludności żydowskiej w Jedwabnem. Przed rozpoczęciem zdjęć twórcy poszukiwali statystów – zgłosiły się setki osób.

Do tej pory ogłoszono kilka nazwisk z obsady – wiemy, że w filmie pojawią się Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Mateusz Więcławek i Michalina Łabacz. Swój angaż potwierdził portalowi Onet także Arkadiusz Jakubik, kolejny stały współpracownik Smarzowskiego. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z planu (ich autorem jest Marcin Szpak). Premiera zaplanowana jest na jesień 2021.

https://www.instagram.com/p/CClqmVzh4Dt/

Zdjęcia udostępniło Studio Metrage.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA