search
REKLAMA
News

Robert Englund chciał wystąpić już w 3. sezonie STRANGER THINGS. Kultowy Freddy Krueger opowiada

Englund wcielił się w “Stranger Things” w Victora Creela.

Łukasz Budnik

10 czerwca 2022

englund krueger
REKLAMA

W nowym sezonie Stranger Things w jedną z ról wciela się Robert Englund, który przeszedł do historii kina jako Freddy Krueger z serii Koszmar z ulicy Wiązów. Aktor gra Victora Creela, który w latach 50. został zamknięty w zakładzie psychiatrycznym po tym, jak oskarżono go o zamordowanie swojej rodziny. Okazuje się, że Englund chciał zagrać już w trzecim sezonie serialu Netflixa.

W nowym wywiadzie Englund opowiedział:

Jako fan starałem się o rolę w trzecim sezonie, ale jej nie dostałem. Byłem rozczarowany, bo bardzo chciałem wystąpić w serialu. Potem powiadomili mnie o castingu na Victora Creela. Wysłałem im nakręconą w domu taśmę z przesłuchaniem. Uważam, że w pewien sposób Victor wzbudza sympatię, ale jest też przerażający, bo sam się oślepił i ma te straszne blizny. Ale ma też do opowiedzenia historię o krzywdzie.

Victor Creel 1986

Aktor nie wspomina, o jaką rolę się starał, ale biorąc pod uwagę obsadę trzeciego sezonu, niewykluczone, że chodziło o burmistrza (ostatecznie zagrał go Cary Elwes) lub szefa Nancy i Jonathana.

Do tej pory Creel pojawił się w tylko jednym odcinku sezonu, ale – biorąc pod uwagę rewelacje z finału pierwszej części – niewykluczone, że zobaczymy go jeszcze w pozostałych dwóch, które trafią na Netflixa 1 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA