search
REKLAMA
News

Reżyser MAŁEJ SYRENKI wytłumaczył, dlaczego Harry Styles nie zagrał roli księcia Eryka

“Mała Syrenka” zadebiutuje w maju.

Łukasz Budnik

6 kwietnia 2023

REKLAMA

W przyszłym miesiącu doczekamy się premiery remake’u Małej Syrenki Disneya, gdzie rolę tytułową zagrała Halle Bailey. Film wyreżyserował Rob Marshall, który ma na koncie m.in. Mary Poppins powraca z Emily Blunt. Twórca w nowym wywiadzie opowiedział o tym, dlaczego roli księcia Eryka nie zagrał ostatecznie wiązany z nią wcześniej Harry Styles.

Marshall stwierdził:

Spotkaliśmy się z nim i był uroczy. Wspaniały gość. Ostatecznie chciał jednak skupić się na filmach, które są trochę mroczniejsze, takich, w jakich możemy go teraz oglądać. Wielu młodych muzyków nie chce być postrzeganych tylko jako wokaliści. Dlatego Harry nie chciał robić czegoś, co jest musicalem. Miał ambicję rozwinąć swoje umiejętności. Ciekawie było rozważać jego udział, ale myślę, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Cieszę się, że mamy w filmie dwoje nowych, młodych ludzi.

Styles w zeszłym roku pojawił się w filmach Nie martw się, kochanie oraz My Policeman. W rolę Eryka w Małej Syrence wcielił się ostatecznie Jonah Hauer-King. Poza nim i Bailey, w filmie grają Javier Bardem (Tryton), Melissa McCarthy (Urszula), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier) oraz Daveed Diggs (Sebastian).

Data premiery filmu wyznaczona została na 26 maja 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA