search
REKLAMA
News

Reżyser “Flasha” za kamerą nowego filmu o BATMANIE. James Gunn wydał oświadczenie

Zapowiedziany film o Batmanie jest częścią nowego uniwersum DC.

Łukasz Budnik

16 czerwca 2023

REKLAMA

Jednym z zapowiedzianych filmów nowego DCU jest kolejny film o Batmanie, zatytułowany Batman: Brave and the Bold. Dowiedzieliśmy się, że produkcję wyreżyseruje Andy Muschietti, autor Flasha. Tym samym potwierdziły się krążące plotki.

The Brave and the Bold to film, który wprowadzi do DCU także Robina – Damiana Wayne’a, syna Bruce’a. Widowisko będzie zainspirowane komiksami Granta Morrisona i ma być “dziwną historią o ojcu i synu”. W oświadczeniu James Gunn i Peter Safran napisali, że gdy obejrzeli Flasha nawet przed przejęciem obowiązków w DC Studios, wiedzieli, że patrzą na dzieło wizjonera oraz dużego fana DC, którego miłość do tego uniwersum widać w każdej kadrze. Według nich, nie było innego wyboru na reżysera The Brave and the Bold. Flasha określili w oświadczeniu jako produkcję “zabawną, emocjonującą i emocjonalną”.

Nowego Batmana wyprodukuje siostra Muschiettiego, Barbara.

Na ten moment z produkcją nie jest związany żaden scenarzysta. Robin po raz ostatni na ekranie pojawił się w 1997 roku w filmie Batman i Robin – wówczas wcielił się w niego Chris O’Donnell.

Batman: The Brave and the Bold z reżyserem i scenarzystką? - Movies Room

Batman: The Brave and the Bold nie będzie związany z Batmanem z udziałem Roberta Pattinsona. Film należeć będzie do zapowiedzianego przez Gunna pierwszego rozdziału nowego uniwersum (określonego jako Gods and Monsters), w którym znajdzie się m.in. także reżyserowany przez Gunna Superman: Legacy

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA