search
REKLAMA
News

Reżyser filmu VENOM odniósł się do negatywnych recenzji krytyków. “Bezpodstawne”

“Venom” był negatywnie oceniany przez krytyków, ale stał się sukcesem finansowym.

Łukasz Budnik

17 lutego 2022

Venom Tom Hardy
REKLAMA

Pierwszy Venom nie spotkał się z dobrymi opiniami ze strony krytyków, ale wzbudził sympatię widzów i stał się sukcesem finansowym, zarabiając 856 milionów dolarów na całym świecie. Reżyser filmu – Ruben Fleischer – promuje właśnie swoje nowe dzieło, Uncharted. Przy okazji jednego z wywiadów odniósł się do chłodnego przyjęcia Venoma przez recenzentów.

Reżyser stwierdził:

Nie będę ukrywać, reakcja krytyków jest dołująca, kiedy ciężko nad czymś pracujesz. Wiem jednak, jak dobrze bawili się na tym widzowie, dlatego byłem zaskoczony, jak negatywne były recenzje. Myślę, że to bezpodstawne, bo publiczności naprawdę się podobało. W innym wypadku nie byłby to taki sukces. Łączenie filmu ze złymi recenzjami na pewno było przygnębiające.

venom

Fleischer ma nadzieję, że w przyszłości na Venoma będzie się patrzeć bardziej przechylnie.

Może z czasem… Jest wiele uwielbianych dziś filmów, które w momencie premiery były mieszane z błotem. To niefortunne, że Rotten Tomatoes istnieje jako agregator, który na zawsze połączy wynik z danym tytułem. Jest, jak jest. Dla mnie liczy się to, że ludziom podoba się film. Mam nadzieję, że tak samo będzie z “Uncharted”. Zrobiłem to dla widzów, jako pełną frajdy i akcji przygodę. Będę dumny, jeśli spodoba się ona fanom.

Uncharted pojawi się w kinach w piątek. Niestety, podobnie jak w przypadku Venoma, nie spotyka się z przechylnym odbiorem krytyków. Na ten moment na 98 recenzji zarejestrowanych na Rotten Tomatoes, jedynie 40% to opinie pozytywne. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA