search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO wskazał swój ulubiony (dotychczas) film 2019 roku

Łukasz Budnik

4 listopada 2019

REKLAMA

Quentin Tarantino często porusza w wywiadach temat swoich ulubionych filmów. Dzielił się już spisem produkcji, które uważa za najlepsze w historii (wśród nich był między innymi Dobry, zły i brzydki oraz Taksówkarz) i nieraz typował swoich faworytów danego roku. W wywiadzie udzielonym portalowi “Deadline” reżyser zdradził, która tegoroczna produkcja zachwyciła go do tej pory najbardziej.

Okazuje się, że wyborem Tarantino jest Pełzająca śmierć z Kayą Scodelario w roli głównej. Film opowiada o młodej kobiecie która podczas ogromnego huraganu zaniepokojona jedzie do swojego ojca aby sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Zastaje mężczyznę w piwnicy, nieprzytomnego i zranionego przez aligatory, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom w zalewanym pomieszczeniu. Film, który wyreżyserował Alexander Aja, spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i okazał się sukcesem finansowym – zarobił ponad 90 milionów dolarów przy budżecie 13 milionów.

pełzająca-śmierć

We wcześniejszy latach Tarantino jako swoje ulubione produkcje roku typował między innymi O północy w Paryżu, Popołudniową igraszkę Toy Story 3. 

Tymczasem wciąż trwa szum wokół najnowszego dzieła Tarantino, Pewnego razu w Hollywood – po tym, jak produkcji nie pokazano w chińskich kinach, do amerykańskich niedawno trafiła rozszerzona o kilka minut wersja filmu. Na grudzień zapowiedziano też wydania na nośnikach.

Podzielacie zdanie Tarantino na temat Pełzającej śmierci?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA