search
REKLAMA
News

Prezes NETFLIKSA komentuje testowe weryfikowanie kont, które miałoby zapobiec dzieleniu się hasłami

Łukasz Budnik

21 kwietnia 2021

REKLAMA

W marcu rozeszła się wieść, że Netflix postanowił – póki co testowo – zająć się kwestią dzielenia się hasłem do jednego konta przez różnych użytkowników. Jak przekazały wówczas zagraniczne media, niektórzy subskrybenci przy próbie logowania się do serwisu zobaczyli wiadomość mówiącą: “Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego, aby móc kontynuować oglądanie”. Następnie widz musiał potwierdzić swoją tożsamość, do wyboru mając opcje w postaci weryfikacji za pomocą smsa lub maila, jak również możliwość późniejszej weryfikacji, która daje “nieokreślony czas na kontynuowanie oglądania”.

Sprawę tę poruszył we wtorek Reed Hastings, prezes Netflixa. Podczas rozmowy o zarobkach kwartalnych Hastings został spytany przez Nidhiego Guptę o strategię blokowania haseł i to, w jaki sposób jest to szansa na wzrost zarobków. Gupta zapytał także, dlaczego teraz jest dobry czas, aby “przykręcić śrubę”. Hasting odparł, że testowane jest wiele funkcji, ale nigdy nie coś, co mogłoby sugerować rzeczone przykręcanie śruby. Prezes Netflixa dodał, że wszystko, co podlega testom musi być rozumiane przez klientów i mieć sens. 

Kilka słów od siebie dodał dyrektor ds. produktów Greg Peters, który stwierdził, że przedstawiciele Netflixa zdają sobie sprawę że klienci mają różne potrzeby i starają się być elastyczni w przedstawieniu planów, który godzi odpowiednie funkcje i ceny. Jednocześnie pracując nad dostępnością tych funkcji dla wszystkich, włodarze Netflixa chcą się upewnić, że ci, którzy korzystają z danego konta, mają do tego uprawnienia – z tego wynikają właśnie testy z zeszłego miesiąca. Peters dodał, że to niekoniecznie coś nowego, bo robią to już od jakiegoś czasu, zawsze w celu poprawienia jakości serwisu. Hastings i Peters nie chcieli zdradzić, w których krajach dostrzega się szczególnie wiele przypadków dzielenia się hasłami.

Przypomnijmy, że w regulaminie Netfliksa widnieje informacja, że danego konta można używać jedynie w obrębie pojedynczego gospodarstwa domowego.

Na ten moment Netflix ma ponad 200 milionów subskrybentów na całym świecie, a w pierwszym kwartale 2021 roku przybyło ich dodatkowo 10 milionów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA