search
REKLAMA
News

Prawdziwy KLAUN ZABÓJCA. Zobacz zwiastun dokumentu o Johnie Waynie Gacym

Maria Grzybowska

18 lutego 2021

REKLAMA

John Wayne Gacy był seryjnym mordercą aktywnym w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. Został zapamiętany jako “klaun zabójca” – zarówno udzielał się charytatywnie, jak i lubił wykorzystywać swoje przebranie do wabienia ofiar i często w nim zabijał. Prawdziwa postać klauna niczym z horroru To Stephena Kinga zainspirowała różne filmy i seriale fabularne, a teraz NBC News Studios wyprodukowało 6-odcinkowy dokument opowiadający jego historię, Devil in Disguise

Mężczyzna jako klaun o pseudonimie Pogo odwiedzał dzieci w szpitalach i hospicjach, występował też na dobroczynnych akcjach. Nie parał się tym jednak zawodowo –  za to profesjonalni klauni czasem zwracali uwagę, że makijaż Gacy’ego jest źle wykonany, bo ostre kąty nadawały jego twarzy agresywny wyraz. Już po aresztowaniu Gacy wielokrotnie mówił o swojej fascynacji klaunami, które stanowiły dla niego symbol beztroski, szczęścia i dzieciństwa, które zostało mu odebrane. Mężczyzna zaczynał od molestowania i gwałtów na nieletnich chłopcach, aż wreszcie zaczął też zabijać. Ciała zamordowanych chłopców składował pod domem aż zaczęło brakować mu miejsca. Znane są 33 ofiary Johna Wayne’a Gacy’ego.

klaun zabójca

Dokument ma być oparty o niewidziany dotąd rozległy wywiad z samym Gacym z więzienia, jak również inne nagrania rozmów, m.in. z jedną z jego najbliższych powierniczek i drugą żoną. Serial ma rzucić nowe światło na zbrodnie Gacy’ego, śledztwo i nierozstrzygniętą kwestię, czy zabójca miał wspólnika.

Wszystkie odcinki mają mieć premierę 25 marca na platformie streamingowej Peacock. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA