search
REKLAMA
News

Poznaliśmy obsadę animacji “The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim”. Jest aktorka z trylogii Jacksona

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim opowie historię Helma Żelaznorękiego, króla Rohanu na cześć którego nazwano Helmowy Jar.

Łukasz Budnik

16 czerwca 2022

The Lord of the Rings The War of the Rohirrim
REKLAMA

Nadchodzący serial aktorski Amazona to nie jedyny projekt, który może zainteresować fanów Władcy Pierścieni. W zeszłym roku New Line Cinema i Warner Bros. ogłosiły, że w przygotowaniu jest też animowany film pełnometrażowy. 

Produkcja zatytułowana The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim opowie historię Helma Żelaznorękiego, króla Rohanu na cześć którego nazwano Helmowy Jar. Akcja będzie osadzona około 250 lat przed Drużyną Pierścienia. Reżyserią zajmuje się Kenji Kamiyama, a za scenariusz odpowiadają Jeffrey Addiss  oraz Will Matthews (Ciemny kryształ: Czas buntu). Producentką wykonawczą jest Philippa Boyens, która współpracowała też przy pisaniu scenariuszy do trylogii Petera Jacksona. Przy projekcie pracuje też John Howe, ilustrator twórczości Tolkiena.

Tymczasem “Deadline” wyjawiło, to znalazł się w obsadzie głosowej widowiska. Rolę Helma zagra Brian Cox (Sukcesja), a jego córki – Gaia Wise. Swoje głosy użyczą też Luke Pasqualino, Lorraine Ashbourne, Shaun Dooley, Yazdan Qafouri, Benjamin Wainwright, Laurence Ubong Williams, Michael Wildman, Jude Akuwudike, Bilal Hasna, and Janine Duvitski. Narratorką opowieści będzie zaś Éowyn, znana z trylogii Jacksona. Rolę powtórzy Miranda Otto.

miranda otto eowina

Przedstawiciele Warner Bros. i New Line Cinema w zeszłym roku stwierdzili, że możliwość ponownego zanurzenia się  w świat Tolkiena to spełnienie marzeń i ekscytuje ich możliwość przedstawienia historii Helma i Helmowego Jaru. Sam Register, prezes Warner Bros. Animation, dodał:

To będzie kolejne epickie przedstawienie świata J.R.R. Tolkiena i historia, która nie została dotąd opowiedziana. Czujemy się zaszczyceni, że będziemy współpracować z osobami pracującymi przy obu trylogiach oraz nowymi kreatywnymi twórcami.

Film ma zadebiutować 12 kwietnia 2024 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA