search
REKLAMA
News

Powstanie dokument o tajemnicy morderstwa HAZEL DREW, która zainspirowała scenarzystę TWIN PEAKS

Łukasz Budnik

14 lipca 2020

REKLAMA

Zastanawialiście się kiedyś, skąd Mark Frost – współtwórca Miasteczka Twin Peaks – zaczerpnął inspirację do stworzenia historii zabójstwa Laury Palmer? Udział miała w tym babcia scenarzysty, która opowiadała mu historię Hazel Drew, młodej dziewczyny która w 1908 roku została brutalnie zamordowana  w okolicach jeziora Sand Lake w stanie Nowy Jork, a tajemnica jej śmierci nigdy nie została wyjaśniona do końca.

Jak poinformował portal IndieWire, w 2021 roku na rynek trafi książka Blonde, Beautiful, and Dead: The Murder Mystery That Inspired Twin Peaks oraz dokument o tym wydarzeniu. Opowiedzą one nie tylko o zabiciu nastolatki, lecz także o małej społeczności, pełnej sekretów i zepsucia, którą Frost także miał w głowie kreśląc bohaterów Miasteczka Twin Peaks. Reżyserią dokumentu zajmie się Benjamin Alfonsi.

Autorzy książki, David Bushman i Mark Given, rozpoczęli jej tworzenie ze względu na zafascynowanie serialem Lyncha i Frosta, jednak wkrótce odkryli, że sprawa Drew sama w sobie jest równie ciekawa i skandalizująca.

Tutaj przeczytacie więcej o samej sprawie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA