search
REKLAMA
News

Pierwsze oficjalne zdjęcie z serialu WŁADCA PIERŚCIENI! Poznaliśmy datę premiery

“Władca Pierścieni” zadebiutuje we wrześniu 2022.

Łukasz Budnik

2 sierpnia 2021

REKLAMA

Już wkrótce powrócimy do Śródziemia, a to za sprawą serialu Władca Pierścieni przygotowywanego przez Amazon Studios.

Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy, a my poznamy nowych bohaterów i zobaczymy kilku już znanych. Ujrzymy też wiele lokacji z krainy stworzonej przez Tolkiena. Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez pisarza, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach. W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki wyreżyserował J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo). Drugi sezon jest już zapowiedziany (kolejne są prawdopodobne). W kwietniu media poinformowały, że koszt produkcji całego pierwszego sezonu to 465 milionów dolarów.

Tymczasem prace na planie pierwszego sezonu dobiegły końca. Z tej okazji pokazano pierwsze oficjalne zdjęcie i ujawniono datę premiery – Władca Pierścieni zadebiutuje 2 września 2022, a kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień. 

 

 

W obsadzie serialowej wersji Władcy Pierścieni znajdą się Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA