PEDRO PASCAL w obsadzie sequela „Gladiatora”. Aktor finalizuje negocjacje

Coraz większego rozpędu nabiera kompletowanie obsady sequela Gladiatora Ridleya Scotta. Wiemy już, że główną rolę w niej zagra Paul Mescal, irlandzki aktor nominowany do Oscara za Aftersun, a z projektem związani są także Barry Keoghan, Denzel Washington, Connie Nielsen i Joseph Quinn. Teraz dowiedzieliśmy się się, że negocjacje w sprawie roli kończy rozchwytywany dziś Pedro Pascal, którego w tym oglądaliśmy już w The Last of Us oraz w The Mandalorian.
Na ten moment nie wiadomo, w kogo miałby wcielić się aktor. Niewiadomą są także role Keoghana i Washingtona; Nielsen powtórzy rolę Lucilli z oryginału, Quinn zagra cesarza Karakallę, a Mescal Lucjusza, znanego już z pierwszego Gladiatora. Widzieliśmy go tam jako młodego chłopca. Akcja sequela ma zostać osadzona 20 lat po finale Gladiatora, w którym grany przez Russella Crowe’a Maximus umarł w wyniku obrażeń, pokonawszy wcześniej cesarza Kommodusa. W Gladiatorze w Lucjusza wcielił się Spencer Treat Clark, który także jest aktualnie aktywny aktorsko.
Nowy film zadebiutuje 22 listopada 2024 roku. Scott ma powrócić przy sequelu zarówno jako reżyser, jak i producent, zaś scenariuszem zajął się David Scarpa. Film wyprodukuje studio Paramount.