search
REKLAMA
News

Patryk Vega (pseudonim Besaleel) pokazał zwiastun filmu PUTIN. Premiera w 2024 roku

Vega powraca z kolejnym filmem.

Łukasz Budnik

4 listopada 2023

REKLAMA

W zeszłym roku The Hollywood Reporter poinformowało, że Patryk Vega zrealizuje swój pierwszy anglojęzyczny film. Opowie on o Władimirze Putinie i jego drodze do władzy w Rosji. Reżyser – który posługuje się teraz pseudonimem Besaleel – pokazał teraz zwiastun tej produkcji, która ma zadebiutować w lutym 2024 roku.

Film ma być politycznym thrillerem i portretem psychologicznym Putina. Mamy zobaczyć jego z przestępczością zorganizowaną oraz jego sposoby na prowadzenie polityki wewnętrznej i zagranicznej. Vega (a raczej Besaleel) stwierdził, że film jest artystycznym protestem przeciwko rosyjskiemu dyktatorowi i wojnie w Ukrainie; według reżysera, jest idealnym kandydatem do nakręcenia tej produkcja, jako że “został naznaczony przez komunizm i ukształtowany przez kulturę Hollywood”. Putin ma eksplorować umysł i duszę polityka.

Vega zamierza “połączyć prawdziwe osoby z postaciami z rosyjskiej i zachodniej sztuki”. Święci i demony mają być włączeni w krajobraz Petersburga.

Vega podkreślał w zeszłym roku, że nie zamierza już kręcić w Polsce. Reżyser sądzi, że nie jest tu wystarczająco szanowany. “Mam złą prasę, ponieważ jestem królem box office’u. Nie mogę się dalej rozwijać w Polsce. Praca po angielsku to naturalny rozwój mojej kariery”. Twórca podkreślił też, że tworzenie filmów w Polsce nauczyło go, jak rozsądnie zarządzać budżetem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA