search
REKLAMA
News

OPPENHEIMER to najlepszy film Nolana? Większość krytyków jest zachwycona dziełem reżysera

“Oppenheimer” zadebiutuje w piątek.

Łukasz Budnik

19 lipca 2023

REKLAMA

Dziś rano pisaliśmy o pozytywnych recenzjach Barbie, a teraz do sieci trafiły opinie o drugim filmie, który wejdzie do kin w piątek – chodzi oczywiście Oppenheimera Christophera Nolana. Także w tym przypadku można mówić o sukcesie, jeśli chodzi o odbiór krytyków.

Na ten moment w serwisie Rotten Tomaotes zebrano 98 recenzji, z czego 95% to opinie pozytywne. Imponuje średnia, która wynosi teraz 9/10. Krytycy w większości piszą, że Oppenheimer to film, który mocno zostaje w głowie, warty każdej minuty z trzygodzinnego czasu trwania, trzymający na krawędzi fotela. Chwalona jest obsada, a w szczególności role Cilliana Murphy’ego i (przede wszystkim) Roberta Downeya Juniora. Słowa uznania kierowane są w stronę aspektów technicznych, z wyróżnieniem zdjęć. Recenzenci są pod wrażeniem tego, jak Nolan podszedł do filmu biograficznego, w ciekawy sposób przedstawiając tytułowego bohatera i tworząc “biografię dla osób, które nie lubią biografii”. Pojawiają się stwierdzenia, że to najlepsze dzieło brytyjskiego reżysera. Większość krytyków chwali też dialogi, które same w sobie trzymają w napięciu i pisze, że Oppenheimer to klasyczny film w blockbusterowym wydaniu, który zachwyca, przeraża i zadziwia skalą. Nie brakuje negatywnych opinii, którzy autorzy kierują zarzuty głównie w stronę scenariusza Nolana i czasu trwania, przez który film staje się męczący.

Tutaj wszystkie dotychczasowe opinie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA