search
REKLAMA
News

Oficjalnie: powstaje serial HARRY POTTER. Zobaczymy zupełnie nową obsadę. Rowling producentką

Harry Potter zmierza na platformę Max.

Łukasz Budnik

12 kwietnia 2023

REKLAMA

Na początku kwietnia “Variety” (powołując się na Bloomberg) poinformowało, że Warner Bros. Discovery prowadzi rozmowy na temat przeniesienia książek Rowling na serial przeznaczony dla dzisiejszego HBO Max. Dziś możemy potwierdzić oficjalnie, że taki projekt powstanie.

Podczas dzisiejszej prezentacji Warner Bros. Discovery dla inwestorów ogłoszono, że serialowy Harry Potter zadebiutuje na platformie Max (która połączy oferty HBO Max oraz Discovery+) i zobaczymy w nim zupełnie nową obsadę. Projekt będzie bezpośrednią ekranizacją literackich pierwowzorów, a każdy sezon zaadaptuje jedną z siedmiu powieści. Przedstawiciele WBD mówią o “serialu długim na dekadę”.

Rowling będzie producentką serialu i będzie miała wpływ na jego kształt. Autorka w oświadczeniu wyraziła radość z faktu, że serial pozwoli dogłębnie zaadaptować powieści.

W zeszłym roku minęło 20 lat od premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, który rozpoczął ciągniętą przez lata serię filmów. Łącznie powstało osiem części zakończonej już głównej serii oraz trzy odsłony Fantastycznych zwierząt.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA