search
REKLAMA
News

Nowy zwiastun serialu WEDNESDAY zdradza, kto zagrał wujka Festera. Jest też Christina Ricci

Serial zadebiutuje 23 listopada.

Łukasz Budnik

9 października 2022

wednesday zwiastun
REKLAMA

Zbliża się premiera serialu Wednesday Tima Burtona, osadzonego w świecie rodziny Addamsów. Wyznaczona jest na listopad. W Wednesday wciela się Jenna Ortega, a poza aktorką w serialu występują Luis Guzmán jako Gomez Addams, Catherine Zeta-Jones jako Morticia Addams i Issac Ordonez jako Pugsley Addams. W pozostałych rolach pojawiają się Gwendoline Christie, Victor Dorobantu i George Burcea, jak również Christina Ricci, która grała Wednesday w latach 90.

Do sieci trafił nowy zwiastun serialu, w którym dowiadujemy się, że Ricci wciela się w Marilyn Thornhill, jedną z nauczycielek szkoły, do której uczęszczać będzie Wednesday. Po raz pierwszy pokazano też wujka Festera (wbrew zapowiedziom twórców, że zobaczymy go dopiero w gotowym serialu) i zdradzono jednocześnie, że zagrał go Fred Armisen, znany m.in. z występów w programie Saturday Night Live.

wednesday fester 1

W jednym z wywiadów Ortega wspominała o tym, jak czuła się grając sceny z Ricci:

Kiedy mi powiedziano, miałam atak paniki. Byłam przerażona. [Ricci] jest naprawdę super. Samo spotkanie było w porządku, ale gdy pierwszy raz grałyśmy razem scenę i widziała mnie taką, jaką sama była 30 lat temu, szargało mi to nerwy.

W oficjalnej zapowiedzi serialu czytamy:

„Wednesday” to przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieśćdetektywistyczna osadzona w czasie, gdy Addamsówna pobiera nauki w Akademii Nevermore. Pstryk, pstryk.

Wszystkie osiem odcinków wyreżyserował Burton; showrunnerzy zapowiedzieli, że całość ma wyglądać jak ośmiogodzinny film reżysera. Serial zadebiutuje 23 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA