search
REKLAMA
News

Nowy zwiastun filmu PRISCILLA. W roli głównej nagrodzona w Wenecji Cailee Spaeny

“Priscilla” powstała dla studia A24.

Łukasz Budnik

3 października 2023

REKLAMA

Podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji swoją premierą miał film Priscilla, poświęcony – jak wskazuje tytuł – Priscilli Ann Presley, która była żoną Elvisa. Film wyreżyserowała Sofia Coppola (Między słowami), która napisała też scenariusz. Do sieci trafił nowy zwiastun.

W roli Priscilli Presley zobaczymy nagrodzoną w Wenecji Cailee Spaeny, a w Elvisa wcielił się Jacob Elordi, najlepiej znany z serii The Kissing Booth oraz serialu Euforia. Film Coppoli oparty jest na książce “Elvis and Me” autorstwa samej Priscilli, która miała 14 lat, gdy poznała przyszłego męża (wówczas dwudziestotrzyletniego). Było to w 1959 roku, a ślub wzięli osiem lat później. Doczekali się jednego dziecka, Lisy Marie Presley. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem. Po śmierci Elvisa, Priscilla doprowadziła do tego, żeby posiadłość, w której zamieszkiwali, Graceland, stała się atrakcją turystyczną.

Poniżej zwiastun filmu, a TUTAJ przeczytacie naszą recenzję. W serwisie Rotten Tomatoes wynik wynosi aktualnie 95%.

 

Tworząc film, Coppola działa wraz ze stałymi współpracownikami, Philippe Le Sourdem, Stacey Battat, Sarah Flack i Tamarą Deverell. Priscilla powstała dla studia A24. W Polsce produkcję będzie dystrybuować Best Film. Będzie można ją zobaczyć podczas American Film Festival

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA