search
REKLAMA
News

Nie żyje aktor PAWEŁ NOWISZ. Miał 81 lat

Paweł Nowisz karierę aktorską rozpoczął w latach 60.

Łukasz Budnik

15 października 2021

REKLAMA

Dziś w wieku 81 lat zmarł Paweł Nowisz. O fakcie tym poinformowała produkcja serialu Barwy szczęścia, w którym aktor pojawiał się od ponad dziesięciu lat.

Nowisz urodził się 15 stycznia 1940 roku. W 1963 roku ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST w Krakowie, a rok później, w 1964 roku, na Wydziale Aktorskim w tej samej szkole. W teatrze zadebiutował we wrześniu 1964 roku, a już dwa lata później otrzymał nagrodę dla młodego aktora za rolę Księdza w spektaklu Dziady. W swojej karierze grał w ponad dziesięciu różnych teatrach, m.in. w Bielsku-Białej, Katowicach, Łodzi i Warszawie.

Na ekranach mogliśmy go oglądać w takich produkcjach, jak Galimatias, czyli kogel-mogel IIWodzirejZmiennicyKilerFuks, Pułkownik KwiatkowskiChłopaki nie płacząRóżyczkaBlondynkaM jak miłość, wspominane Barwy szczęścia, Cicha noc oraz Miszmasz, czyli kogel-mogel 3. Pośmiertnie pojawi się także w czwartej części tej serii.

Prywatnie był mężem aktorki Wandy Wieszczyckiej-Nowisz.

Żegnamy.

Zdjęce: Agencja Aktorska Passa

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA