search
REKLAMA
News

Nie żyje JOHN MAHON, znany między innymi z EGZORCYSTY i TAJEMNIC LOS ANGELES

Łukasz Budnik

20 maja 2020

john mahon
REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że 3 maja w wieku 82 lat zmarł z przyczyn naturalnych John Mahon. Wieść o jego śmierci przekazał syn aktora, Joseph. 

Mahon swoją karierę rozpoczął w 1971 roku, gdy zagrał w sztuce “Nobody Hears A Broken Drum” autorstwa jego przyjaciela, Jasona Millera. Panowie zagrali później razem w Egzorcyście – Mahon wcielił się dyrektora laboratorium który rozpoznaje, że mowa demona to odwrócony język angielski.

Dalsze role aktora to między innymi Tajemnice Los AngelesArmageddon oraz Zodiak. Aktor pojawiał się także w serialach telewizyjnych, mając na koncie takie tytuły jak FrasierZ Archiwum X oraz Star Trek: Enterprise. Występował także na scenach teatralnych, a nawet miał na koncie dokonania reżyserskie, w tym adaptację Lotu nad kukułczym gniazdem.

Prywatnie aktor zmagał się z niedowładem jednej ręki, będącym pozostałością po przebytym paraliżu, i wspierał innych aktorów walczących z niepełnosprawnością.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA