search
REKLAMA
News

Nie żyje Helen McCrory, znana z serii o Harrym Potterze i “Peaky Blinders”. Miała 52 lata

Łukasz Budnik

16 kwietnia 2021

REKLAMA

W wieku 52 lat zmarła Helen McCrory, angielska aktorka doskonale znana z roli Narcyzy Malfoy w serii o Harrym Potterze oraz Polly Gray w serialu Peaky Blinders

O jej śmierci poinformował mąż aktorki, Damian Lewis. Napisał, że “piękna i potężna kobieta jaką jest Helen McCrory zmarła spokojnie w domu po heroicznej walce z rakiem, otoczona miłością rodziny i przyjaciół”. Lewis dodał, że zmarła tak, jak żyła – bez strachu. “Leć, Maleńka. Dziękuję”.

Helen McCrory urodziła się w 1968 roku. W czasie swojej kariery filmowej, telewizyjnej i teatralnej zdobyła kilka nagród, między innymi podczas Glamour Awards. Uznaniem cieszyła się jej rola z Peaky Blinders. Aktorka pojawiła się także w takich produkcjach, jak Hugo i jego wynalazekKrólowa, Streetlights oraz Skyfall. Oglądaliśmy ją też w innych serialach, między innymi w Doktorze Who oraz Penny Dreadful.  Na deskach teatru występowała przez ponad 20 lat i pojawiła się w ponad 25 produkcjach, między innymi Makbecie oraz Dumie i uprzedzeniu.

Do serii o Potterze dołączyła przy okazji Księcia Półkrwi, a rolę Narcyzy powtórzyła w dwóch ostatnich odsłonach serii – Insygniach śmierci.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA