search
REKLAMA
News

Nie będzie 3 sezonu ALTERED CARBON, serialu science fiction od NETFLIKSA

Weronika Lipińska

27 sierpnia 2020

REKLAMA

Netflix postanowił zakończyć serial Altered Carbon już po 2 sezonach. Jak donosi serwis Deadline, ogłoszona teraz decyzja została podjęta już w kwietniu i nie była związana z pandemią COVID-19. Kontynuacja po prostu nie byłaby opłacalna. 

Altered Carbon to cyberpunkowy kryminał oparty na powieści Richarda K. Morgana pod tym samym tytułem. Opowiada o przyszłości, w której ludzkość wynalazła sposób na nieśmiertelność. Świadomość jest przechowywana w tak zwanych stosach, które można umieszczać w kolejnych ciałach. Zatem ciało stało się wymiennym dobrem, a prawdziwą, ostateczną śmierć oznacza jedynie zniszczenie stosu. Głównym bohaterem jest Takeshi Kovacs, były żołnierz elitarnej międzygalaktycznej jednostki, która została rozbita w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Poprzednie ciało Takeshiego zostało wtedy zabite, a jego świadomość uwięziona. W 1 sezonie bohater (Joel Kinnaman) budzi się w nowym ciele po 250 latach za sprawą Laurensa Bancrofta – bogacza, który oferuje mu szansę na powrót do żywych pod warunkiem, że rozwiąże sprawę jego śmierci. W 2 sezonie Takeshi (Anthony Mackie) poświęca się poszukiwaniom swojej ukochanej, Quellcristy Falconer, która zaginęła jeszcze przed wydarzeniami sezonu 1.

1 sezon zebrał dobre recenzje, niestety 2 spotkał się już z chłodniejszym odbiorem. Biorąc pod uwagę, że produkcja każdego z odcinków kosztowała ponoć około siedmiu milionów dolarów, decyzja o zakończeniu nie dziwi. Oprócz serialu powstał też film anime – Altered Carbon: Resleeved

REKLAMA