search
REKLAMA
News

NETFLIX zapowiedział kolejne polskie produkcje. Wśród nich sequele “Furiozy” i “Lady Janosik”

Warszawę odwiedził prezes Netflixa, Reed Hastings.

Łukasz Budnik

6 grudnia 2022

furioza damięcki
REKLAMA

Warszawskie biuro Netflixa odwiedził prezes platformy, Reed Hastings. Przy tej okazji zapowiedziano cztery nowe polskie projekty, które pojawią się na platformie w kolejnych miesiącach. 

Jak informuje portal Money.pl, będą to:

  • Heweliusz – nowy serial od twórców Wielkiej wody: reżysera Jana Holoubka, producentki Anny Kępińskiej oraz scenarzysty Kaspra Bajona. Dramat katastroficzny zainspirowany został historią zatonięcia promu Jan Heweliusz.
  • Idź przodem bracie – serialowy neo-western który opowie współczesną historię starcia dwóch rodzin stojących po dwóch stronach prawa. Scenariusz napisze Kacper Wysocki, a reżyserią zajmie się Maciej Pieprzyca.
  • Dwie kolejne części Furiozy – podobnie jak oryginał, napisze i wyreżyseruje je Cyprian T. Olencki.
  • Lady Janosik – film przygodowy, gdzie nastolatka spotka na swojej drodze bandę górali, a legenda Janosika ożyje w nowoczesnej interpretacji (producent zapowiada, że zostanie “wywrócona do góry nogami”. Reżyseruje Kalina Alabrudzińska (Sexify), pisze Bartosz Sztybor.

Furioza furioza aktorzy

Hastings powiedział:

Cieszę się, że mogę znowu być w Polsce. Kiedy byłem tutaj w 2016 roku, dopiero lokalizowaliśmy Netflix na polskim rynku. Dzisiaj mamy już na koncie produkcję ponad 30 polskich filmów i seriali, w tym takie hity jak Wielka Woda i Broad Peak, które pokochały miliony widzów nad Wisłą i nie tylko. Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat.

Poza ogłoszonymi teraz projektami, w przyszłości na Netfliksie pojawią się także adaptacja Pana Samochodzika i templariuszy, seriale Informacja zwrotna, Dziewczyna i kosmonauta, Detektyw Fors , Infamia, Lovzone, oraz filmy Dzisiaj śpisz ze mną i Freestyle.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA