search
REKLAMA
News

Netflix wstrzymuje realizację filmu “Fast and Loose” z udziałem WILLA SMITHA

Tydzień przed Oscarami z filmu ze Smithem wycofał się reżyser.

Łukasz Budnik

3 kwietnia 2022

will smith
REKLAMA

Nie cichnie echo sytuacji z Oscarów, gdy Will Smith spoliczkował na scenie Chrisa Rocka z powodu żartu o braku włosów Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie plackowate. W reakcji na dowcip Smith wszedł na scenę i uderzył komika, po czym wrócił na miejsce i krzyknął “Nie mów o mojej żonie swoimi pier*olonymi ustami!”. Na tej samej gali otrzymał później Oscara.

Po incydencie Akademia potępiła zachowanie aktora i zakomunikowała, że oficjalnie podda sytuację ocenie, aby podjąć dalsze działania i zadecydować o konsekwencjach. Kilka dni później przedstawiciele Akademii poinformowali, że rozpoczęli postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie, biorąc pod uwagę “niestosowny kontakt fizyczny, przemocowe zachowanie i narażanie integralności Akademii”. Smith sam wydał zaś oświadczenie, w którym zrezygnował z członkostwa w Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i napisał, że w pełni zaakceptuje dalsze konsekwencje.

smith oscar

Tymczasem The Hollywood Reporter poinformowało, że Netflix wstrzymał realizację filmu Fast and Loose, w którym miał zagrać Smith. Fabuła produkcji miała opowiadać historię szefa przestępczości, który traci pamięć. Gdy później próbuje ze sobą połączyć części układanki, odkrywa, że prowadził podwójne życie; jako bogacz oraz spłukany agent CIA. Co ciekawe, jeszcze przed incydentem z Oscarów z realizacji filmu wycofał się reżyser David Leitch, który zdecydował się nakręcić inny projekt – Fall Guy z udziałem Ryana Goslinga. Według źródeł, Netflix od razu zaczął poszukiwanie nowego reżysera, jednak po sytuacji ze Smithem postanowił zawiesić projekt. Na ten moment nie wiadomo, czy zdecyduje się go w przyszłości stworzyć z inną gwiazdą.

To nie pierwszy zaplanowany film z udziałem Smitha, który został wstrzymany. Doniesienia głoszą, że na ten moment zawieszono także prace nad kolejną częścią Bad Boys, która miała już gotowy scenariusz (sam Smith otrzymał przed Oscarami 40 stron tekstu). W postprodukcji jest z kolei Emancipation produkcji Apple’a, nie wiadomo jednak, kiedy zadebiutuje. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA