search
REKLAMA
News

NETFLIX przeprasza za kontrowersyjny plakat i opis filmu o jedenastolatce. Internauci oburzeni: “obrzydliwe”

Łukasz Budnik

21 sierpnia 2020

REKLAMA

Gwiazdeczki to debiutancki film Maïmouny Doucouré, która otrzymała za niego nagrodę dla najlepszego zagranicznego reżysera dramatu podczas festiwalu Sundance. Francuska produkcja ma zostać wkrótce pokazana na Netfliksie, jednak kampania promocyjna wzbudziła oburzenie internautów. 

Gwiazdeczki (angielski tytuł: Cuties) opowiada o jedenastolatce z dysfunkcyjnej rodziny, która pragnie dołączyć do zespołu tanecznego. Gdy do sieci trafił plakat i opis filmu, internauci poczuli niemały niesmak – grafika przedstawiała bowiem dziewczynki w sugestywnych, niestosownych pozach, a streszczenie fabuły mówiło o tym, że główna bohaterka jest świadoma swojej rozkwitającej kobiecości, natomiast wspomniana grupa taneczna wykonuje sensualny taniec i “twerkuje drogę do sławy”. Warto wspomnieć, że oryginalny francuski plakat wyglądał zupełnie inaczej.

Publikacja opisu i plakatu pociągnęła za sobą lawinę komentarzy. Użytkownicy pisali o tym, że Netflix pokpił sprawę, a całość ma obrzydliwy wydźwięk. Przedstawiciele platformy wystosowali przeprosiny, w których wyrazili skruchę za niestosowne materiały promujące, nieoddające sprawiedliwości samemu filmowi (który zresztą zebrał całkiem dobre recenzje). Plakat i opis zostały już zmienione, choć użytkownicy Twittera utrzymują, że film w ogóle nie powinien 9 września trafić do biblioteki serwisu.

Co wy sądzicie na ten temat?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA